Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

GRANICA Polsko-Ukraińska: Szansa czy bariera rozwoju?

12 grudnia 2022 - 13 grudnia 2022

PLN850

Międzynarodowa Konferencja „Granica polsko-ukraińska – szansa czy bariera rozwoju?”, odbędzie się w dniach 12 – 13 grudnia 2022 roku w Lublinie. Organizatorem jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Współorganizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Podczas konferencji podejmiemy próbę wypracowania propozycji rozwiązań w zakresie usprawnienia zarządzania granicą polsko-ukraińską wobec bieżących wyzwań.

Temat szeroko pojmowanej granicy – infrastruktury i przepustowości przejść granicznych, kolejek, działania służb granicznych, celnych, fitosanitarnych i weterynaryjnych, ruchu osobowego i towarowego – od lat był przedmiotem licznych debat i dyskusji. Obecnie, gdy u naszego wschodniego sąsiada trwa okrutna wojna, kwestia granicy nabiera szczególnego znaczenia.

W sytuacji, gdy dawne korytarze transportowe Ukrainy zostały częściowo zniszczone, Polska ze względu na swoje położenie staje się swoistym hubem transportowym i logistycznym. To wyzwanie i szansa na zintensyfikowanie współpracy w tym zakresie, obecnie i w przyszłości.

Konferencja „Granica polsko-ukraińska – szansa czy bariera rozwoju?” jest platformą dla wymiany doświadczeń, opinii, prezentacji dotychczasowych rozwiązań oraz nakreślenia kierunków zmian i optymalizacji.

Przy udziale przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, reprezentantów służb granicznych i celnych Polski i Ukrainy, przewoźników transportu drogowego i kolejowego oraz szeregu innych podmiotów chcemy zainicjować merytoryczną dyskusje prowadzącą do konkretnych postulatów polepszenia obecnej sytuacji i wypracowania rozwiązań na przyszłe współdziałanie z Ukrainą. Leży to w szeroko rozumianym interesie wszystkich stron, czemu służyć ma zacieśnienie współpracy pomiędzy ukraińskimi i polskimi partnerami po obu stronach granicy.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE

Szczegóły

Początek:
12 grudnia 2022
Koniec:
13 grudnia 2022
Koszt:
PLN850
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://pol-ukr.com/granica

Miejsce wydarzenia

Lublin
Poland