- +48 22 827 00 81, +48 22 827 10 79
- INFO@POL-UKR.COM
Zapraszamy do udziału w kolejnej IV konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”, która odbędzie się 1 czerwca 2023 roku w Poznaniu w godz. 9:00-15:00 w ramach kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie”.
Organizatorami konferencji są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Urząd Miasta Poznań, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania. Patronami medialnymi wielkopolskiej edycji konferencji są: Gazeta Wyborcza oraz portal Ukrainian in Poland.
Jeszcze przed wojną zauważyliśmy tendencję wzrostową przedsiębiorczości ukraińskiej w Polsce, która nasiliła się po 24 lutego 2022 roku. Od tego momentu w Polsce utworzono przez obywateli Ukrainy ponad 18 tys. działalności gospodarczych i 3,6 tys. spółek różnego typu. Dla miast i całokształtu gospodarki jest to zarówno wyzwanie, jak i impuls do działań.
Podczas konferencji wystąpią m.in.:
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje REJESTRACJA
Cykl konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce” został zainaugurowany przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą w październiku 2022 r. w odpowiedzi na potrzebę dialogu pomiędzy biznesem ukraińskim a środowiskiem wspierającym przedsiębiorczość. Konferencje odbyły się w Warszawie, na Dolnym Śląsku, w Zachodniopomorskim w ramach 15.Baltic Business Forum. Kontynuacją dialogu jest wielkopolska edycja konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.
PROGRAM konferencji
Partnerami wielkopolskiej edycji konferencji są: Foreign Personnel Service, BNP Paribas, Wielkopolska Izba Gospodarcza, MDDP.
***
W tym roku przypada 5-lecie kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie”, która została zainaugurowana w 2018 roku przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą w odpowiedzi na sytuację na rynku zatrudnienia i rekrutacji cudzoziemców w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy. Misja i cele kampanii to przede wszystkim przeciwdziałanie patologiom w procesie rekrutacji i zatrudniania cudzoziemców w Polsce, projektowanie korzystnych rozwiązań prawnych w zakresie migracji, wsparcie integracji i tworzenie mechanizmów wykorzystania potencjału migrantów, wymiana doświadczeń oraz budowanie pozytywnych relacji na linii polsko-ukraińskiej współpracy.