KONKURS!
Projekt STEFARM i PUIG

wymyśl nazwę lub zagłosuj
na nasze propozycje nazwy dla projektu

OPIS PROJEKTU

 

Nasza podróż z pomocą Ukrainie rozpoczęła się zaraz po wybuchu wojny. Na początku zaoferowaliśmy 2 domy, do których z otwartymi ramionami przyjęliśmy obywatelki Ukrainy wraz z dziećmi. Mieli oni zapewniony nie tylko dach nad głową, ale również zestawy kosmetyków, pościele, ubrania oraz miejsce pracy. Urządzaliśmy zbiórki wszystkich niezbędnych rzeczy codziennego użytku, które składowaliśmy w jednym z magazynów, następnie rzeczy były wysyłane do potrzebujących. Zorganizowana również była sprzedaż racji żywnościowych, która umożliwiała, ludziom z dobrym sercem, zamówienie racji jednodniowej lub całotygodniowej oraz wysłanie je w dowolne miejsce w Polsce oraz na Ukrainie dla ludzi, którzy tego potrzebowali.

Jednak to było za mało, zależało nam przede wszystkim na wymyśleniu rozwiązania systemowego, pozwalającego trwale stanąć na nogi i odnaleźć się w nowej, polskiej rzeczywistości. 

Tak właśnie, wraz z pomocą zamieszkującej w jednym z naszych domów Pani Julii powstał pomysł nie tylko utworzenia nowego miejsca pracy, ale również umilenia naszym zagranicznym sąsiadom pobytu w Polsce, poprzez produkcję ukraińskich przysmaków.

Zainteresowanie i chęć poparcia projektu budowania miejsc pracy z wykorzystaniem naszego doświadczenia w produkcji jedzenia wyraziła Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, która jest naturalnym Partnerem do rozwijania projektu. Izba od ponad 30 lat wspiera przedsiębiorczość polsko-ukraińską. 

Wraz z pomocą, mającej doświadczenie przedsiębiorcze, pani Julii ruszamy z projektem. Pierwsze nowe stanowisko, Pani Julia, Dyrektor projektu ukraińsko-polskiego.

 

 

MIEJSCA PRACY – POCZĄTEK PROJETU

Nasz pomysł na mały biznes zaczął się od wyprodukowania oraz sprzedaży kilku wyrobów. Na początku zaprezentowaliśmy je na targowisku w Berlinie oraz Poznaniu i okolicach. Serwowaliśmy gołąbki, kotlety mielone, kapustę kiszoną, suszone mięso oraz kwas chlebowy. Postanowiliśmy jednak postawić na produkcję popularnych na Ukrainie przekąsek oraz piwa, po które każdy z chęcią sięgnie jako szybki posiłek lub smakołyk na wieczór ze znajomymi.

Nasze produkty są wyrabiane wyłącznie z surowców naturalnego pochodzenia. W naszej ofercie znajdą się różne rodzaje suszonych mięs oraz ryb, które zaskakują swoim smakiem oraz różnorodnością przypraw. Produkowane będzie również tradycyjne ukraińskie piwo, do którego idealnym dodatkiem będą orzeszki oraz grzanki, podane z pysznymi sosami własnego wyrobu. Wspomnieć należy, że w naszym menu pojawią się kalmary w różnych smakach oraz tradycyjny ukraiński smalec – sało.

W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć sprzedaż wyrobów. Nasze produkty znaleźć będzie można, nie tylko na targowiskach, ale również w sklepach, pubach, kawiarniach, hotelach oraz restauracjach, a także za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Wprowadzimy również możliwość franczyzy na terenie całej Polski, Niemiec, a po wojnie także na terenie Ukrainy.

Celem projektu jest przede wszystkim budowanie nowych miejsc pracy oraz ułatwienie dostępu do ukraińskich wyrobów na terenie Polski i Europy.

 

NOWE MIEJSCA PRACY DLA UKRAIŃCÓW
W POLSCE
1% PRZEZNACZYMY NA DZIAŁALNOŚĆ
POLSKO-UKRAIŃSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ
W POLSCE I W UKRAINIE
WIĘKSZA DOSTĘPNOŚĆ PYSZNYCH UKRAIŃSKICH PRODUKTÓW WYTWARZANYCH NA BAZIE LOKALNYCH SUROWCÓW
zwycięzców wylosujemy na gali
30 lecia Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej
podczas 15 edycji Baltic Business Forum