Stowarzyszenie „Mudita” prowadzi punkty recepcyjne dla osób uchodźczych z niepełnosprawnościami

Ucieczka przed wojną jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Różnego rodzaju bariery, nieokreślony cel podróży, konieczność opieki medycznej i inne czynniki sprawiają, że niektóre rodziny nie decydują się na wyjazd z kraju lub są zmuszone zostawić swoich niemobilnych bliskich.

W odpowiedzi na te problemy Stowarzyszenie Mudita otworzyło punkty recepcyjne dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i przewlekłymi chorobami. Są to miejsca tymczasowego pobytu przede wszystkim dla osób, które dopiero dotarły do Polski. Rodziny uzyskują w nich schronienie, wyżywienie i opiekę oraz wsparcie personelu i wolontariuszy w znalezieniu docelowego zakwaterowania (w Polsce lub za granicą), uwzględniającego ich szczególne potrzeby. Ponadto pomagamy w realizacji bieżących potrzeb beneficjentów, takich jak znalezienie lekarza, uzyskanie numeru PESEL czy odpowiednich świadczeń przysługujących osobom z niepełnosprawnościami.

Punkty są czynne całodobowo przez cały tydzień i działają w Krakowie i Warszawie.

KRAKÓW – ul. Ujastek 7
Nr tel.: +48 602 248 237
E-mail: punktkrakow@stowarzyszeniemudita.pl

WARSZAWA – ul. Podczaszyńskiego 12
Nr tel.: +48 602 248 136
E-mail: punktwarszawa@stowarzyszeniemudita.pl

W każdym z punktów przygotowanych jest 40 miejsc noclegowych, 2 łóżka rehabilitacyjne, toalety i łazienki przystosowane do osób poruszających się na wózkach, pokój zabaw dla dzieci, a także pomieszczenie do odpoczynku i wyciszenia.

Share This