Обов'язкова обсервація для осіб, які повертаються із-за кордону

Люди, які повертаються із-за кордону з країною/регіоном із місцевою передачею поселення в громаді, вважаються такими, що мають контакт із хворим на хворобу COVID-19. Тому оusion Такими умовами передбачено нові зміни до постанови № 14, ухвалені 211 березня на засіданні Уряду постановою № 29 .

відповідно обласні та Київська міська державна адміністрація повинні забезпечити облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції), транспортування до них осіб, які потребують обсервації (ізоляції), та медичне спостереження за ними.

Крім того, урядовим рішенням встановлено, що особи, які мали контакт із хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену захворюванням SARS-CoV-2, або хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації, повинні самоізолюватися. Це означає, що на встановлений лічильним лікарем період необхідно утримуватися від контакту з іншими особами (крім тих, з якими спільно проживають) та відвідування громадських місць.

Водночас дозволяється перебувати в невідповідних місцях місця торгівлі продуктами харчування, використанням гігієни, лікарськими засобами, засобами медичного призначення та закладів охорони здоров'я за умови використання засобів індивідуального захисту та утримання не менше 1,5 метра.

Джерело: gov.ua Урядовий портал України