Обов'язкова обсервація осіб, які повертаються з-за кордону

Люди, які повертаються з-за кордону з країни/регіону з локальним спалахом коронавірусу, вважаються такими, що контактували з людиною, хворою на COVID-19. Для цього в закладах, визначених КМДА та облдержадміністраціями, обов’язкова 14-денна обсервація. Такі зміни передбачені Порядком №241 від 29 березня 2020 року до постанови №211 на засіданні Кабінету Міністрів України.

Відповідно, обласним державним адміністраціям та Київській міській державній адміністрації забезпечити створення спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції), транспортування до них осіб, які потребують обсервації (ізоляції), та надання їм медичного обслуговування.

Крім того, рішенням уряду встановлено, що в ізоляції повинні залишатися люди, які контактували з хворим на COVID-19 або страждають певним захворюванням і не потребують госпіталізації. Це означає, що протягом встановленого лікарем терміну слід утримуватися від контактів з іншими людьми (крім осіб, які проживають разом) і відвідування громадських місць.

При цьому в екстрених випадках вони можуть перебувати в місцях продажу харчових продуктів, засобів гігієни, ліків, виробів медичного призначення та закладах охорони здоров’я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання дистанції не менше 1,5 метра.

Джерело: gov.ua Держслужба України