AGRO Summit Ukraine 2024

W Kijowie, 02.02. odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora rolniczego AGRO Summit Ukraine 2024. Jednym z wiodących tematów poruszanych na forum była technologia suszenia i przechowywania ziarna, odzwierciedlająca potrzeby ukraińskiego rynku w dobie wojennych realiów, a także wypracowanie rozwiązań zapewniających stabilną pracę i zwiększenie efektywności w rolnictwa.

Szczyt zapewnił przestrzeń dla prezentacji najnowszych analiz, produktów i innowacji. W czterech salach konferencyjnych ponad 1100 uczestników, w tym ponad 450 firm i 70 prelegentów, w tym naukowcy, eksperci branżowi i liderzy myśli technologicznej, podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując unikalne spojrzenie na aktualną sytuację w rolnictwie i przyszłe kierunki rozwoju.

Podczas szczytu nie zabrakło także polskiego akcentu. Uczestnikami forum była m.in. Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, a także należąca do grupy Chemirol UNIA Sp. z o.o. – oddział ARAJ z Kątów Wrocławskich. W trakcie panelu poświęconemu przechowywaniu ziarna, prelegentka Unii, p. Olha Zaika podzieliła się informacją o nawiązaniu współpracy partnerskiej z jednym z liderów ukraińskiego rynku, firmą Grain Capital. Kontrakt na zagrożonym, aczkolwiek perspektywicznym rynku zawarty przez UNIA Sp. z o.o. świadczy o dynamice i potencjale, jaki pomimo trudności, tkwi w ukraińskim sektorze rolnym, który nie tylko zauważył, ale zdecydował się postawić na polską przewagę technologiczną.

Organizator: https://agro-ukraine-summit.com/en

Share This