W dniach 9–11 października w Kijowie odbywa się Międzynarodowa konferencja ARCHITECTURE OF THE FUTURE. To 26 wykładów znanych światowych firm architektonicznych, 5 dyskusji z inwestorami, deweloperami oraz architektami, gości z 33 krajów, wystawa nowych materiałów i technologii, gala wieczorna. Pierwszego dnia w konferencji poświęconej rozwojowi nowoczesnego miasta, zwanego obecnie przestrzenią transakcyjną, uczestniczyli przedstawiciele Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej i Polish Business Center. Wszyscy eksperci z branży budowlanej i architektonicznej mówią, że do 2050 r. w miastach będzie mieszkało ponad 9 milionów ludzi, dlatego w planowaniu urbanistycznym muszą nastąpić poważne zmiany.
Podczas ARCHITECTURE OF THE FUTURE polscy producenci mieli możliwość przedstawić swoją produkcję: firma Galeco, która od kilku lat skutecznie działa w Ukrainie oraz Progress Eco, która robi pierwsze kroki na ukraińskim rynku budowlanym.
Najważniejszym zadaniem projektantów i architektów jest stworzenie elastycznej infrastruktury przyjaznej dla ludzi. O tym jakie miasta są dzisiaj i jakie one powinny być, w trakcie konferencji dyskutowali, m.in. dr Gennady Zubko, Członek Rady Nadzorczej NaUKMA; Olena Shuliak, Deputowana do Parlamentu Ukrainy; Julian Chaplinsky, Wiceminister Rozwoju Społecznego i Terytorialnego; Dmitrij Gurin, Deputowany do Parlamentu Ukrainy; Andrey Mima, współzałożyciel LUN.