

Świat wkroczył w erę wojen handlowych, a dla polskich eksporterów rosnąca niepewność geopolityczna stanowi poważne wyzwanie. Dlatego, 11 czerwca 2025 r. Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych organizuje „I Forum Ekspansji Międzynarodowej: Jak zwiększać eksport w erze niepewności geopolitycznej?”, które odbędzie się w Look Up Skyevents w Warszawie przy ul. Prostej 67.
Podczas forum członkowie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych – właściciele i prezesi firm, które odniosły spektakularne sukcesy na rynkach zagranicznych – podzielą się praktycznymi doświadczeniami dotyczącymi ekspansji międzynarodowej oraz zdradzą, jak skutecznie radzić sobie z wyzwaniami wynikającymi z dynamicznie zmieniającego się otoczenia geopolitycznego.
Forum to również doskonała okazja do networkingu, wymiany doświadczeń i nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych.
Start wydarzenia o godzinie 9:00.
AGENDA
09:00-9:30
Rejestracja, kawa
9:30-9:45 | Ryszard Florek (FAKRO),
Przywitanie gości. Jaka jest misja Forum?
9:45-10:15 | Krzysztof Domarecki (Grupa Selena),
Jak rozwijać globalny biznes w erze niepewności geopolitycznej? Pięć praktycznych rad.
10:15-10:45 | dr Jacek Bartosiak (Strategy&Future),
Jak zmieni się świat pod rządami Trumpa? Zagrożenia i szanse dla polskiego biznesu globalnego.
10:45-11:15 | Dawid Zieliński (Columbus Energy),
Biznes w czasach niepokoju – Ukraina w realiach wojennych. Ograniczenia, ryzyka i strategiczne możliwości.
11:15-11:30 | Monika Wilk (Wilk Elektronik),
Deglobalizacja a kapitał patriotyczny. Jak rozwijać kluczowe technologie na przykładzie firm rodzinnych?
11:30-11:45 | dr Jakub Jakóbowski (Ośrodek Studiów Wschodnich),
Cła, taryfy, wojny handlowe. Jak polski biznes może odnaleźć się w konfrontacji USA-Chiny-UE?
11:45-12:00 | Wojciech Pawluś (Comarch),
Globalna dywersyfikacja polskiego biznesu.
12:15-12:45
Przerwa kawowa
12:45-13:15 | Adam Sikorski (Grupa Unimot),
Jak radzić sobie z niepewnością geopolityczną na rynkach regulowanych? Pięć praktycznych wniosków.
13:15-13:30 | Piotr Stolarczyk (PEKAO),
Skąd pozyskać kapitał na ekspansję zagraniczną?
13:30-14:30
Lunch
14:30-14:45 | Robert Strzelecki (TenderHut),
Jak skutecznie korzystać ze wsparcia PAIH? Opowiem Wam na konkretnych przykładach.
14:45-15:00 | Andrzej Zaperty (million dollars),
Jak zarządzać ryzykiem walutowym w czasach wojen handlowych?
BLOK WARSZTATOWY [DWIE RÓWNOLEGŁE SALE]
I sala
15:15-16:00 | Jak wzmocnić swoją obecność na rynkach CEE?
Warsztat poprowadzi Artur Rytel w oparciu o doświadczenia spółki Green Holding, lidera w produkcji spożywczej w Europie Środkowej.
16:00-16:45 | Jak tworzyć sieć partnerstw w CEE?
Warsztat poprowadzi Maciej Oleksowicz w oparciu o doświadczenia spółki Intercars, lidera w handlu częściami samochodowymi w Europie Środkowej.
16:45-17:30 | Jak polscy przedsiębiorcy mogą finansować przejęcia zagranicznych spółek? Źródła i zasady finansowania ekspansji polskiego biznesu.
Warsztat poprowadzą Marek Buczak (Fundusz Ekspansji Zagranicznej), Artur Marszałkiewicz (Crido) i Sebastian Szaudel (ING Bank Śląski).
II sala
15:15-16:00 | Od menedżera do właściciela: jak zmienia się myślenie, odpowiedzialność i ryzyko.
Warsztat poprowadzi Tadeusz Chmielewski w oparciu o doświadczenia spółki Rohlig SUUS Logistics.
16:00-17:30 | Jak inwestować na Bliskim Wschodzie?
Warsztat poprowadzi dr hab. Małgorzata Podrecka w oparciu o doświadczenia spółki Canpack.
Bilet na I Forum Ekspansji Międzynarodowej: 1500 PLN.
I Forum Ekspansji Międzynarodowej
Organizator
PUIG Partner
EVENT VENUE
Look Up Events, Warszawa
Telefon:
+48502042588
