Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Miasto – przestrzeń dla biznesu

21 października 2022 @ 10:30 - 16:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu”, która odbędzie się 21 października w Warszawie w Centrum Kreatywności Targowa przy ulicy Targowej 56 w godzinach 10:30-16:00. Organizatorami konferencji są Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza oraz Urząd M. St. Warszawy.

Po wybuchy pełnoskalowej wojny w Ukrainie Polska otworzyła szeroko drzwi dla osób szukających schronienia przed rosyjskimi rakietami i inwazją. Część z nich powróciła do kraju, część wyjechała dalej, a cześć planuje pozostanie w Polsce na dłużej, traktując nasz kraj jako miejsce swoich życiowych interesów.

Jeszcze przed wojną zauważyliśmy tendencję wzrostową przedsiębiorczości ukraińskiej w Polsce. Świadczy o tym m.in zwiększenie się aktywności migrantów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej: stanem na koniec maja 2022 r. w Polsce działało 22 344 firmy z ukraińskim kapitałem, z czego 1/3 jest zarejestrowana w Warszawie. Ponadto specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy otworzyła możliwość prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Dla miast i całokształtu gospodarki jest to zarówno wyzwanie, jak i impuls do działań zachęcających do zakotwiczenia w Polsce.

Podczas szerszej dyskusji z udziałem przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, zrzeszeń pracodawców oraz środowiska migranckiego pragniemy przeanalizować stan obecny i perspektywy rozwoju przedsiębiorczości wśród przebywających w Polsce – czasowo lub długoterminowo – obywateli Ukrainy, zdefiniować ich potrzeby i zbadać legislacyjne i prawne uwarunkowania.

Przewidujemy trzy bloki tematyczne:

  • BLOK I. Synergia dla lepszego zarządzania migracją
  • BLOK II. Widzimy, doceniamy, wspieramy. Know-how i działania systemowe
    samorządów na rzecz wsparcia biznesu i aktywizacji zawodowej migrantów
  • BLOK III. Oczami biznesu

Oczekujemy udziału przedstawicieli Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Oświaty i Nauki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawicieli Urzędu M. St. Warszawy, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Urzędu Miasta Gdańska, Urzędu Miasta Wrocławia, Pracodawców RP, Krajowej Izby Gospodarczej, organizacji pozarządowych i ukraińskich przedsiębiorców.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Zapraszamy do udziału!

Szczegóły

Data:
21 października 2022
Godzina:
10:30 - 16:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://pol-ukr.com/zostan-partnerem-konferencji-miasto-przestrzen-dla-biznesu/

Miejsce wydarzenia

Centrum Kreatywności Targowa
Targowa 56
Warszawa,Poland
+ Google Map