Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza Partnerem wydarzenia „FIT for Ukrainie. Bukowina: Przetwórstwo owoców i warzyw”

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zaprasza potencjalnych inwestorów, przedstawicieli firm przetwórczych, sektora owocowo-warzywnego oraz ekspertów do udziału w wydarzeniu “FIT for Ukraine. Bukowina: Przetwórstwo owoców i warzyw”, organizowanym przez UkraineInvest we współpracy z Czerniowiecką Obwodową Administracją Wojskową. Forum odbędzie się w trybie offline 12 kwietnia od 9:30 do 17:00 (EET) w Czerniowcach, również każdy będzie mógł dołączyć do transmisji na żywo. Partnerem wydarzenia jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Rolnictwo jest jednym z głównych sektorów gospodarki obwodu czerniowieckiego, który w ostatnich latach wykazał stabilny rozwój. Od początku agresji militarnej Rosji na Ukrainę, obwód czerniowiecki stał się również jednym z kluczowych korytarzy transportowych łączących Ukrainę z Europą Zachodnią.  Obecnie w obwodzie czerniowieckim działa około 200 firm z inwestycjami zagranicznymi z 28 krajów. Bukowina zajmuje 1. miejsce na Ukrainie pod względem produkcji owoców i jagód. Aby wesprzeć małych producentów i całą branżę, istnieje potrzeba utworzenia w aglomeracji zakładów zbioru i przetwórstwa owoców i jagód. Pozwoli to na wytworzenie, przetwarzanie i sprzedaż dużych partii produktów, rozszerzając rynek zbytu, w szczególności do krajów UE.

W ramach wydarzenia powstanie strefa EXPO, w której firmy będą miały możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług, co jednocześnie stanie się skutecznym narzędziem promocji towarów i usług na rynkach zagranicznych oraz platformą do nawiązywania wzajemnie korzystnych kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Wydarzenie będzie zawierało materiały analityczne dotyczące stanu branży w regionie, możliwości inwestycyjnych i zachęt rządowych dla projektów inwestycyjnych.

 

Kluczowe tematy:

  • przyciąganie inwestycji w przetwórstwie owoców i warzyw;
  • polityka inwestycyjna, analityka i perspektywy rozwoju regionu;
  • tworzenie klastra producentów owoców i warzyw;
  • doświadczenie inwestorów pracujących w obwodzie czerniowieckim.

 

 

FIT for Ukraine to cykl branżowych wydarzeń analitycznych dla inwestorów zainteresowanych odbudową Ukrainy. Platforma promuje możliwości inwestycyjne na rzecz transformacji gospodarczej Ukrainy, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu

Organizatorami wydarzenia są UkraineInvest – rządowe biuro promocji inwestycji i Czerniowiecka Regionalna Administracja Wojskowa.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza jest Partnerem wydarzenia.

 

Rejestracja do wydarzenia online: https://forms.gle/ggfKX4DSije5h2ueA

Więcej o wydarzeniu: https://ukraineinvest.gov.ua/fit-for-ukraine-agri-2/

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Share This