Począwszy od 2022 r. do polskiego porządku prawnego wprowadzono szereg regulacji umożliwiających innowacyjnym przedsiębiorstwom skorzystanie z preferencji podatkowych.
Rozwiązania te dedykowane są przede wszystkim dla tych podatników, którzy decydują się na wdrożenie nowych produktów, rozwiązań czy procesów. Zmiany w regulacjach są istotne również przedsiębiorców, którzy planują i zamierzają realizować nowe inwestycje, a wraz z nimi będą ponosić koszty.
Do tej pory firmy rozwijające innowacje mogły skorzystać z ulgi B+R oraz IP Box, a ich pracownicy – z ulgi dla twórców. Od 2022 r., za sprawą Polskiego Ładu, dołączyły do nich nowe instrumenty: ulga na innowacyjnych pracowników, na prototypy oraz na robotyzację. W obecnej sytuacji gospodarczej korzystanie z ulg proinnowacyjnych jest ważnym instrumentem, który pozwoli przedsiębiorcom m.in. zniwelować wzrost kosztów zatrudnienia, a także zatrzymać lub pozyskać specjalistów niezbędnych do prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych.
W trakcie webinarium zaprezentowane zostaną aktualne regulacje dotyczące obowiązujących ulg podatkowych w podatkach dochodowych, a także praktyczne aspekty dotyczące możliwości skorzystania z tych preferencji.
Nasza specjalistka, adwokat Katarzyna Matyja, omówi także najnowsze interpretacje organów podatkowych oraz przedstawi przykłady wdrożenia poszczególnych ulg w różnych sferach działalności.
wtorek, 17 stycznia 2023 r., godz. 10:00 – 11:30
ZAKRES MERYTORYCZNY
◾Ulga B+R
◾IP BOX
◾Wsparcie zatrudnienia innowacyjnych pracowników
◾Ulga na prototyp
◾Ulga na robotyzację
◾Ulga na ekspansję
◾Ulga na CSR
◾Decyzja o wsparciu
REJESTRACJA
Aby zapisać się na wydarzenie, wystarczy kliknąć w LINK i wpisać wymagane dane. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
PREZENTER
Katarzyna Matyja
Adwokat, Manager do Spraw Innowacyjnych Ulg Podatkowych
Katarzyna specjalizuje się w bieżącym doradztwie dotyczącym preferencji podatkowych dla innowacyjnych przedsiębiorców, oraz udziela wsparcia na etapie wdrożenia poszczególnych ulg w różnych sferach działalności. Skupia się także na aspektach prawnych z zakresu pomocy publicznej, jak również prawa ochrony konkurencji i konsumentów.