Zespół Axelo organizuje bezpłatne webinarium – ULGI PODATKOWE NA ROZWÓJ I INNOWACJE.

Począwszy od 2022 r. do polskiego porządku prawnego wprowadzono szereg regulacji umożliwiających innowacyjnym przedsiębiorstwom skorzystanie z preferencji podatkowych.

Rozwiązania te dedykowane są przede wszystkim dla tych podatników, którzy decydują się na wdrożenie nowych produktów, rozwiązań czy procesów. Zmiany w regulacjach są istotne również przedsiębiorców, którzy planują i zamierzają realizować nowe inwestycje, a wraz z nimi będą ponosić koszty.

Do tej pory firmy rozwijające innowacje mogły skorzystać z ulgi B+R oraz IP Box, a ich pracownicy – z ulgi dla twórców. Od 2022 r., za sprawą Polskiego Ładu, dołączyły do nich nowe instrumenty: ulga na innowacyjnych pracowników, na prototypy oraz na robotyzację. W obecnej sytuacji gospodarczej korzystanie z ulg proinnowacyjnych jest ważnym instrumentem, który pozwoli przedsiębiorcom m.in. zniwelować wzrost kosztów zatrudnienia, a także zatrzymać lub pozyskać specjalistów niezbędnych do prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych.

W trakcie webinarium zaprezentowane zostaną aktualne regulacje dotyczące obowiązujących ulg podatkowych w podatkach dochodowych, a także praktyczne aspekty dotyczące możliwości skorzystania z tych preferencji.

Nasza specjalistka, adwokat Katarzyna Matyja, omówi także najnowsze interpretacje organów podatkowych oraz przedstawi przykłady wdrożenia poszczególnych ulg w różnych sferach działalności.

wtorek, 17 stycznia 2023 r., godz. 10:00 – 11:30

ZAKRES MERYTORYCZNY

◾Ulga B+R

◾IP BOX

◾Wsparcie zatrudnienia innowacyjnych pracowników

◾Ulga na prototyp

◾Ulga na robotyzację

◾Ulga na ekspansję

◾Ulga na CSR

◾Decyzja o wsparciu

REJESTRACJA

Aby zapisać się na wydarzenie, wystarczy kliknąć w LINK i wpisać wymagane dane. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PREZENTER

Katarzyna Matyja

Adwokat, Manager do Spraw Innowacyjnych Ulg Podatkowych

Katarzyna specjalizuje się w bieżącym doradztwie dotyczącym preferencji podatkowych dla innowacyjnych przedsiębiorców, oraz udziela wsparcia na etapie wdrożenia poszczególnych ulg w różnych sferach działalności. Skupia się także na aspektach prawnych z zakresu pomocy publicznej, jak również prawa ochrony konkurencji i konsumentów.

POBIERZ INFORMACJE O WEBINARIUM

Share This